11 Eylül 2013 Çarşamba

Yaz Stajım-1


Merhabalar,

İlk stajımın nasıl geçtiğini sizlere de anlatayım istedim.

Stajımı Gamegos'da, Kaan ve İşbaran'ın yanında yaptım. İkisi de şirketin sistem yöneticisi.

Yaklaşık bir yıldır sistem yöneticisi olmak hedeflerim içine olduğu için yaptıkları iş fazlasıyla ilgimi çekti. Staj sayesinde bu işin kişiye nasıl sorumluluklar yüklediğini yakından gördüm. İş hayatı hakkında fikir sahibi oldum. İzlediğim kadarıyla zor bir iş ama hala ilgimi çekiyor :)

İstanbul'a gitmeden önce, Kaan'ların bana verecekleri iş hakkında biraz konuşmuştuk. Bilmem gereken çok konu vardı. Anlayacağınız dökümanlar, kitaplar okuyarak, küçük alıştırmalar yaparak geçen bir staj hazırlığı dönemim oldu.

İstanbul'a gittiğimde uğraştığım iş ise, HAproxy yapılandırma dosyası için bir kütüphane ve bu kütüphane için de bir rest api yazmaktı. Kütüphane yazarken Python nesne yönelimli programlama hakkında, Rest api yazarken de Flask ve JSon hakkında çok şey öğrendim.

Beni böyle çalıştırdıkları, yardımları ve dolu dolu geçen bu stajım için Necdet Hocam'a, Kaan'a ve İşbaran'a buradan da teşekkür edeyim :)

Ayrıca İstanbul'da bana evini açan Özge'ye ve harika yemekler yapan Hatice Teyzeye de teşekkür ederim. Staj süresince evimde gibiydim hep. Sohbet ettikçe Adana'yı gezmeye karar verdim. Yeniden misafirleri olacağım :)
1 yorum:

  1. O yapılandırma dosyası çok kötü bir dosyaydı :(

    YanıtlaSil