16 Nisan 2013 Salı

Özgür Yazılım Ve Linux Günleri 13

     Bu yazımda geçtiğimiz hafta katıldığım etkinlikteki dolu dolu geçen bir günümü anlatacağım.
     Bu sene Özgür Yazılım Ve Linux Günleri(oylg)' ne 2. katılımım oldu. Geçen yıl EMO(Elektrik Mühendisleri Odası) bir araba ayarlamıştı okuldan. Kalabalık olarak katılmıştık günübirlikti ama çok da güzeldi. Bu yıl da öyle olacağına o kadar emindik ki. Okulun araba isteğimize olumsuz yanıtıyla bölüm olarak üzüldük baya. Esra'yla baya peşinden koşsak da bu işin halledemedik.(rektörlüğe gittik kimseyle görüşemedik, sonra rektör beye twit attık cevap gelmedi, topluluk kurup yine talep edelim dedik olmadı olmadı olmadı) Sonunda dedik "biletleri alır gideriz arkadaş biz". (rektöre atarlar giderler ^_^)
     Öyle de oldu. Biz gittiğimizde Bilgi Üniverstesi Santral Kampüsü'nde standlar hazırlanıyordu. Çok geçmeden kalabalık, sıcak bir ortam oluştu. Yaz kampından birkaç arkadaşımla görüştüm. Yine okulumuz mezunlarıyla bol bol konuşma fırsatımız oldu.
     Oylg'ye Mustafa Akgül Hoca'nın konuşması ile başlandı. Cris'in konuşması da çok süperdi :) Pardus'un durumuyla ilgili söyleşi tarzında bir oturum oldu. İyi ki de dinlemişim dediğim bir oturumdu. Eşzamanı 4 salonda yapılan oturumlarla gün devam etti. Girdiğim oturumlarda notlar almaya çalıştım. (bilmesem de google var sorar öğrenirim diyerekten)
     Etkinliğin sonunda pazartesi vizelerin başlaması sebebiyle ikinci güne katılamayıp yola çıktık malesef.Ama çokça yararlı eğlenceli bir gün geçirdim. Bölüm olarak katılabilseydik keşke.(rektöre mesaj içerikli cümle)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder