4 Mart 2013 Pazartesi

LPI 101 Sınavı Hakkında

     Haftasonu  "Kripton" ailesi olarak katıldığımız sınav hakkında ben de bir şeyler yazmak istedim.
   
     LPI 101 diye bahsettiğim sınav, Dünya genelinde bir sertifika sınavı. Bunun gibi seviyelerin zorlaşarak devam ettiği sınavlar var.(102, 201, 202 diye)
      Necdet Hocanın bizi böyle bir sınavdan haberdar etmesiyle ben de sınava katılmaya karar verdim. Ara tatilde kendimiz, okul başladığında da haftanın belli günleri yaklaşık 5 saat kadar sınava katılacaklar olarak toplanıp çalıştık. 3. ve 4. sınıflar kitaptaki bölümleri aralarında paylaşıp bize anlattılar. Yorucu ama çokça yeni şey öğrendiğimiz iki hafta geçirdik.
    Sınav için LPI'ın (Linux Professional İnstitute) Türkiye Temsilcileri İsmail Yenigül ve Barış Şimşek Çanakkale'ye geldiler. Sınavın sonucu ne olur bilemem ama çalışma sürecinin bana çok şey kattığını söyleyebilirim. Annemin bir sözü vardır: "Hiçbir çalışma boşuna değildir" diye. Umarım emeğimizin karşılığını da alırız :)
    Sınavdan sonra İsmail Yenigül ve Barış Şimşek ile biraz sohbet etme fırsatı bulduk. Türkiye'de ilk defa bu sınava üniversite öğrencilerinin toplu katılımın olduğunu söylediler. Bu ilkin bir parçası olmak da beni çok mutlu etti.Ayrıca  mezun olduğumuzda sadece okulda işlenen konuların yeterli olmayacağından, kendimizi geliştirmemiz gerektiğinden bahsettiler.
     Biz de 102 sınavı için çalışmaya hız kesmeden devam edeceğiz. İsmail Yenigül  ve Barış Şimşek'e tekrar teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder