17 Şubat 2013 Pazar

Canım Babaannem

Merhabalar babaannem hakkında kısa bir yazı paylaşmak istedim. Yaklaşık 10 gün önce babaannemi kaybettik. Bendeki yerinden, emeklerinden bahsedeceğim birazcık. Yazma amacım da onu bir bakıma ölümsüzleştirmek, okuyanların az da olsa tanıması, biraz da içimi dökmek sanırım.
Evet, babaannemin emeği bende büyük. Annem babam memur olunca, babaannemin de 08:00 - 17:00 mesaisi bendim. Evlerimiz de aynı bahçe içinde olunca velilerim işe ben babaanneme. Sadece ben de değil benden 42 gün büyük kuzenim de tabi.(sayıyı söylemezsem olmazdı alınır kuzenim). Dedemin, halalarımın anlattığına göre benden büyük kuzenlerimin de hepsi elinde büyümüş yine.
Çokça anımızı yazmak isterim ama bu yazı bitmez. Ama bence en belirgin özelliği fazlasıyla çalışkan olmasıydı. Hiç boş durduğunu görmezdik koşturup dururdu sürekli. Yazları bolca toprak ekip biçerdi. Organik besleniyorduk sayesinde:) Kış geldiğinde de kuzenlere, akrabalara, kızlarına bir şeyler ördüğünü söyleyebilirim. Yığınla patiğim var. El emeği :)
İlk defa bu kadar yakın birini kaybettim hayatımda. Zormuş, fazlasıyla ağırmış. Yazacak daha çokça şey olsa da yazımı burada bitireyim ben.
Uzun, mutlu ve dolu dolu bir hayat geçirmeniz dileğiyle..


1 yorum:

  1. Bendeniz yazarin bahsettigi uzere kendisinden 42 gun buyuk olan kuzen, oncelikle bu yazdigin icin tesekkur ediyorum dedigin gibi guzel gozlumun bizim uzerimizde emegi cok buyuk senle birlikte buyuttu benide, hic bi zaman emeginin karsiliginin odeyemem bir suru guzel animiz var onla okadar boyuyla kuvvetiyle birimizi sirtina birimizi kucagina alirdi yavrum benim dedigin gibi yazmakla bitmez guzel gunler bu arada soyleyeyim en cok sevdigi yorunu bendim :) mekanin cennet olsun guzel gozlum...

    Imla ve noktalama kurallarina dikkat edemedigim icin kusura bakmayin.

    YanıtlaSil